Martin Evry revine ca Partener in departamentul de Audit al Ernst & Young Romania

feature photo

Martin Evry se intoarce la biroul Ernst & Young din Romania in calitate de Partener in departamentul de Audit, dupa ce timp de un an a fost delegat pentru a dezvolta capacitatea si competentele echipei de audit din cadrul biroului Ernst & Young Serbia.

Martin s-a alaturat pentru prima data companiei Ernst & Young in Africa de Sud in anul 1987, unde a condus biroul din Swaziland timp de opt ani, inainte de a veni in Romania in 2006, pentru a sprijini echipa de Audit. Incepand din 2006, el a contribuit la dezvoltarea departamentului de audit al Ernst & Young Romania timp de patru ani.

Este specializat in auditul companiilor internationale si locale de diverse dimensiuni si din industrii variate, dar in special din domenii precum productie industriala, bunuri de larg consum, retail si constructii. De asemenea, in 1986 a devenit membru al Institutului Contabililor Autorizati din Marea Britanie si Ţara Galilor, iar in Romania este membru al Camerei Auditorilor Financiari (CAFR).

„Sunt incantat sa revin in Ernst & Young Romania si sa continui proiectele dezvoltate aici impreuna cu colegii mei. Am finalizat cu succes misiunea mea din Serbia si ma bucur sa ma intorc in Bucresti, cu idei noi si obiective extinse pentru perioada urmatoare”, spune Martin Evry, Partener Ernst & Young Romania.

Martin se va axa in continuare pe coordonarea proiectelor complexe de audit, pe care Ernst & Young Romania le va derula pentru companii de mari dimensiuni si va conduce echipe integrate, interdisciplinare formate din profesionisti si manageri din diverse departamente si linii de servicii.

„Martin a avut o contributie valoroasa la dezvoltarea echipei noastre de audit si sunt incantat ca a revenit alaturi de noi. Ii uram bun venit si mult succes in noile proiecte pe care le va coordona in echipa noastra”, spune Bogdan Ion, Country Managing Partner al Ernst & Young Romania.

Despre Ernst & Young
Ernst & Young este una dintre cele mai mari firme de servicii profesionale la nivel global, cu 152,000 de angajati in 700 de birouri din 140 de tari si venituri de aproximativ 22.9 miliarde dolari in anul 2011. Reteaua noastra este cea mai integrata la nivel global, iar resursele din cadrul acesteia ne ajuta sa le acordam clientilor servicii prin care sa beneficieze de oportunitatile din intreaga lume. In Romania, Ernst & Young este unul dintre liderii de pe piata serviciilor profesionale inca de la infiintare, in anul 1992. Cei peste 450 angajati din Romania si Republica Moldova furnizeaza servicii integrate de audit, asistenta fiscala, asistenta in tranzactii si servicii de asistenta in afaceri catre companii multinationale si locale. Avem birouri in Bucuresti, Cluj-Napoca, Timisoara si Chisinau. Pentru mai multe informatii, vizitati pagina noastra de internet: www.ey.com.

Adauga comentariu

*

Acest site folosește cookie-uri. Continuarea navigării presupune că ești de acord cu utilizarea cookie-urilor. Informații suplimentare

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close