Editura C.H. Beck angajeaza REPREZENTANT VANZARI

Editura C.H. Beck angajeaza REPREZENTANT VANZARI produs informatic juridic Legalis2.0

Cerinte:

  • Cunostinte si aptitudini de vanzari directe – experienta minim 2-3 ani
  • Studii superioare – cunostinte juridice (drept, economie, administratie)
  • Abilitati de comunicare, socializare si convingere
  • Cunoasterea si folosirea corecta a limbii romane
  • Siguranta si eficacitate in utilizarea PC
  • Experienta in folosirea bazelor de date juridice – constituie avantaj
  • Experienta in vanzarea produselor electronice (soft profesional) – constituie avantaj

Responsabilitati:

  • Contactarea potentialilor clienti, fixarea intalnirilor de prezentare, prezentarea produsului Legalis.ro si convingerea clientilor privind achizitia
  • Urmarirea modului de lucru a clientilor cu produsul
  • Prezentarea noutatilor in vederea up-selling si reabonare
  • Raportarea periodica a evolutiei vanzarilor
  • Monitorizarea si analiza pietei si a concurentei

Beneficii:

  • Angajare permanenta/colaborare externa
  • Salariu fix si bonificatii de succes
  • Bonuri de masa
  • Telefon mobil
  • Mediu de lucru optim
  • Sprijin logistic din partea C.H. Beck Munchen

Cei interesati sunt rugati sa trimita scrisoarea de intentie si CV-ul la adresa: marketing[at]beck.ro

Adauga comentariu